رنگ روغنی نیمه براق

بدون دیدگاه
رنگ روغن آلکیدی

رنگ روغنی نیمه براق

 

همان طور که می دانید، رنگ های روغنی خاص و متنوعی در بازار موجود است و همین تنوع انتخاب را مشکل می کند. نگران نباشید. چون موضوع مقاله امروز ما، رنگ روغنی نیمه براق است. به شما کمک خواهم کرد تا این محصول کاربردی را بیشتر بشناسید تا هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید.

این محصول از لحاظ ویژگی، بین رنگ روغنی مات و نیمه براق قرار گرفته است. چون رنگ های روغنی به یک میزان ثابت درخشندگی ندارند، آن دسته از رنگ هایی که درصد درخشندگی شان کمتر بوده و در نگاه اول کمی مات و کمی براق هستند را نیمه براق می نامند. رنگ  های نیمه براق نسبت به رنگ های براق، آسانتر اجرا می شوند. زیرا درخشندگی زیادی نداشته و همین ویژگی رنگ کاری را آسان می کند. میزان درخشندگی رنگ نیمه براق مناسب برای مکان هایی است که زیاد نیاز به شست و شو دارند. این رنگ ها بهترین انتخاب برای کابینت ها، وسایل آشپزخانه، اتاق بچه ها و حمام به شمار می روند.

ویژگی های بارز رنگ روغنی

اگر سطح مد نظرتان دارای ایرادات و ناصافی است، رنگ نیمه براق این ایرادات را کمتر نشان می دهدپس  رنگ روغنی نیمه براق قابلیت این را دارد، درعین حال که جذابیت سطح را با درخشندگی افزایش می دهد، تا حدودی ایرادات سطح را بپوشاند.

تمییز کردن رنگ نیمه براق، نسبت به رنگ مات آسان تر بوده.

رنگ کاری نسبتا آسانی دارد و در کارهای اجرایی نیز جلوه خوبی به سطح می بخشد.

رنگ روغنی مات

همانگونه که از اسمش پیداست، مات بودن آن سبب می شود که نور را به خوبی بازتاب ندهد. هیچ نوری را منعکس نکرده و فضاهای کوچک را کوچکتر نمایش می دهد.رنگ روغنی مات، باعث پوشانندگی ایرادات روی سطح می گردد. همچنین برای افراد تازه کار و آماتور، که ممکن است در رنگ آمیزی دچار اشتباه شوند، بسیار مناسب است.

پس هنگام انتخاب نوع رنگ روغنی بایستی  به سابقه فرد انجام دهنده، سطح رنگکاری و……. توجه کنید.

 

نوشتهٔ پیشین
رنگ اپوکسی آهن
نوشتهٔ بعدی
رنگ ترافیکی زرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست