رنگ اتومبیلی دو جزئی

بدون دیدگاه
رنگ اتومبیلی

رنگ اتومبیل دو جزئی

 

این رنگ از زیر مجموعه های رنگ های فوق العاده پرکاربرد در صنعت اتومبیل سازی است. رنگ  اتومبیل دو جزئی از دوماده  پایه ای اصلی به نام‌ رزین و سخت‌کننده تشکیل شده است. در زمان خرید این محصول، شما دو ظرف مجزا را تحویل می گیرید. اعمال این دو رنگ به عنوان رنگ خودرو، کار شماست. می توانید با کسب آگاهی و مهارت در این رابطه، بهترین رنگ ها را تولید کنید.

نکات کیفی مهم

  • داشتن چسبندگی قوی با سطح زیرین:  پارامتر اصلی تعیین کننده کیفیت رنگ‌های دو جزئی اتومبیلی، میزان چسبندگی آن‌ها با سطح زیرین می باشد. بسته به شدت چسبندگی، رنگ اتومبیلی دو جزئی می تواند زیباتر و یک دست تر حاصل شود.
  • مقاومت در برابر عوامل محیطی، عوامل خورنده و آسیب : همانطور که می دانید، بدنه اتومبیل بیشترین میزان آسیب پذیری در شرایط محیطی را دارد. به عنوان مثال: آفتاب، باد یا خط و خش می تواند رنگ اتومبیل را به سرعت از بین ببرد. به‌علاوه، احتمال تصادف یا ایجاد خط و خش نیز بر روی بدنه آن‌ها تقریبا زیاد است. به همین سبب، رنگ اتومبیل دو جزئی، باید از درصد مقاومت بیشتری برخوردار باشد.
  • برگشت‌ناپذیری رنگ: ویژگی مهم دیگرهنگام خرید رنگ‌ دو جزئی اتومبیلی، برگشت‌ ناپذیری رنگ است. یعنی هنگام خرید و همچنین هنگام استفاده، رنگ نباید شره کند. یا باعث شوند، سطوح غیریکنواختی ایجاد شود. زیرا این مشکل کیفیت رنگ خودرو را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.

 رنگ اتومبیل روغنی

 رنگ اتومبیلی روغنی براساس نوعی رزین به نام آلکید هوا خشک است. هوای آزاد عامل اساسی خشک کردن این نوع رنگ ها است. رنگ های روغنی اتومبیل باعث پوشش فلزات ماشین می شوند. تا به خوبی خورد فلزات برود و موجب براقیت، انعطاف پذیری و مقاومت فلز شود. از دیگر مزیت های مهم رنگ روغنی اتومبیل در دوام و چسبندگی این نوع رنگ ها است.

 

 

نوشتهٔ پیشین
رنگ ترافیکی زرد
نوشتهٔ بعدی
حلال رنگ فوری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست